top of page

Історія розвитку "Сокіл - Джури "

Військово-патріотичне виховання учнів у рамках Всеукраїнської гри «Джура» проходитиме в новому форматі.

 

3 грудня 2014 року, в Міністерстві освіти і науки України під головуванням заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського відбулася нарада щодо проведення в 2015 році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Обговорення підсумків проведення цьогорічної гри та її формату наступного року відбувалося за участі представників Ради козацьких отаманів, МБУ «Центр національного відродження», інших громадських організацій, Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Полтавського та Чернігівського обласних центрів туризму і краєзнавства, Сумського обласного центру позашкільної освіти.

 

 

У першій частині засіданні було підбито підсумки Всеукраїнського збору активістів гри «Джура» у 2014 році, окреслено як позитивний досвід цієї події, так і виявлені недоліки, що їх врахувати під час підготовки до гри «Джура-2015».

Як зазначив Павло Полянський, у 2015 році «Джура» буде проводитися у три етапи (І етап – районний, ІІ етап – обласний, ІІІ етап – Всеукраїнський). Для організації та проведення ІІІ-го етапу буде створений Головний штаб гри. Важливо, наголосив він, щоб всі процедури відбувалися відповідно до порядку проведення військово-патріотичної гри «Джура», затвердженого наказом МОН від 30.09.2014 № 1085 http://www.mon.gov.ua/ua/about-ministry/normative/2915- ).

Учасники наради дійшли спільної думки, що вже найближчим часом, упродовж щонайдовше двох тижнів, необхідно визначити часові рамки проведення кожного етапу гри «Джура», а також – затвердити місце і формат проведення третього, Всеукраїнського етапу гри. Зокрема, у ході дискусії було запропоновано два варіанти формату: 1). стаціонарне таборування учасників гри на базі оздоровчого чи іншого придатного для цього закладу; 2). мобільний табір (рейд-перехід). Павло Полянський окреслив вірогідні переваги і недоліки кожного з цих варіантів, а також ризики, що їх слід враховувати, й запропонував остаточне рішення прийняти після того, як будуть зважені всі «плюси» і «мінуси».

Насамкінець, представники Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді поінформували про розроблені методичні рекомендації для проведення І та ІІ етапів гри. Заступник Міністра наголосив, що підготовка до гри «Джура» має бути не короткотерміновою «експрес-акцією», а підготовка до фінального етапу має розпочинатися на районних та обласних рівнях, сама ж гра повинна відбуватися в різних формах впродовж року.

Інформаційна довідка: гра «Сокіл» («Джура») започаткована у 2003 році. Учасниками гри є учні віком від 7 до 18 років, що навчаються в школах, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах. Метою гри «Джура» є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності та активної громадянської позиції, а також - здорового способу життя. Гра проходить у три етапи, під час яких відбувають різні види змагань: військово-тактична підготовка, медична підготовка, конкурси, вікторини з історії України, туристські естафети тощо. У грі «Джура» можуть брати участь особи старші 18 років у статусі «Козак-наставник», які залучаються до виховної роботи з молоддю. Детальніше – у Положенні про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»)http://www.mon.gov.ua/ua/activity/education/59/196/patvich17/.

Що таке гра"Джура"?Інформаційно насичений фільм роз'яснює це питання.Пропонується для перегляду всім небайдужім до майбутнього нашіх дітей і України (фото та відео матеріали). Метою Гри"Сокіл"("Джура") є реалізація завдань гри щодо поширення військово-спортивного та національно-патріотичного виховання серед української молоді на основі козацьких традицій

Всеукр.Гра"Джура-2014:Хортиця",Запоріжжя.Семінар для виховників Iч.

 

9-10 липня на Хортиці відбувся Семінар для молодих виховників(інструкторів)табору"Джур­а-2014:Хортиця" В І ч.семінару йдеться про старшинський устрій табору,зустріч з цікавими людьми.
Метою Всеукраїнського етапу гри"Сокіл"("Джура") є реалізація завдань гри щодо поширення військово-спортивного та національно-патріотичного виховання серед української молоді на основі козацьких традицій

Руханка (зарядка) за Спасом,О.Притула

 

Олександр Притула   — Президент Всеукраїнської громадської організації "Всеукраїнська федерація «Спас» пропонує для молодих джур та виховників Зарядку за Спасом.Це комлекс унікальних вправ,які збиралися багато років і призначені для підтримки здоров'я та духу будь-якої людини.Вправи прості та дієві.

bottom of page