top of page

"Богун" - О. Соколовський, 1937

 

Історичний роман О. Соколовського «Богун» вперше був надрукований 1931 року в підсовєтській Україні, у видавництві «ЛІМ». Відомо, що на вимогу видавництва автор мусів переробляти свій твір кілька разів. Це є безсумнівним доказом того, що ідейна концепція роману ніяк не вкладалася в рамки приписаного окупантом світогляду, і доводиться жалувати, що в нашому виданні первісна редакція роману не могла бути відтворена.

 

Читати

"Козацьке благочестя. Військо Запорозьке Низове i киівскi чоловічi монастирi в XVII - XVIII ст.: Еволюція взаемовідносин" - Кузьмук О.С

 

Висвітлення реальної ситуації у взаєминах низового козацтва з церковними структурами. Найбільш показовий зріз взаємин Війська Запорізького Низового з київськими чоловічими монастирями. Протягом XVII - XVIII в. сформувалася особлива система зв'язків духовного, соціального та економічного характеру. Показано життя і побут київських ченців, їх роль у церковно-релігійному житті січовиків, а також зворотний бік зв'язків - паломництво січовиків до київських обителей.

 

Читати

"Іван Сулима" - В. Буженко, 1961

 

Історична оповідь про Івана Михайловича Сулиму – видатного козацького ватажка, який пройшов через 15-річну турецьку неволю, був гетьманом реєстрового козацтва, а в 1632 році, керуючи козацьким флотом, захопив до тої пори неприступну турецьку фортецю – Азов, та знищив всі його укріплення. 

 

Читати

"Орлі, син Орлика" - Тимур Литовченко, 2010

 

Ім'я гетьмана Пилипа Орлика загальновідоме: сподвижник Івана Мазепи, спадкоємець його слави, автор «Пактів й конституцій законів та вольностей Війська Запорозького»... Набагато менше сучасні українці знають про його сина Григорія Орлика, який був відомим політичним і військовим діячем доби французького короля Людовіка XV, видатним дипломатом й організатором розгалуженої розвідувальної мережі, а також щирим адептом ідеї відновлення козацької держави на українських теренах.

 

Читати

"Петро Конашевич-Сагайдачний: молоді роки" - П. Сас, 2006

 

У книзі розглянуто найважливіші віхи біографії молодого Петра Конашевича-Сагайдачного. На основі джерельних свідчень визначено час народження майбутнього гетьмана Війська Запорозького, висвітлено питання його соціального походження, освіти та виховання. З’ясовано час приходу юнака на Запорожжя та окреслено специфіку козацької військової тактики і стратегії, на основі яких формувалося його полководське мистецтво.

 

Читати

"Помститися імператору" - Тимур Литовченко, 2011

 

Невблаганна доля розчавила щасливе життя Степана Раковича — колишнього сердюка гетьмана Мазепи. Здавалось, вихід єдиний: накласти на себе руки... Та в мить найбільшого відчаю прийшло розуміння: спокій прийде, лише коли він помститься не окремим дрібним ворогам, а... найсильнішій людині в Російській імперії — самому Петру Великому! Але як вигнанцю дістатись до нього, як здійснити карколомний задум?..

 

Читати

"Козацькі січі. Нариси з історії українського козацтва XVI-XVIII ст." - Відп. ред. В. Смолій. 1998

 

 

"Козацькі січі. Нариси з історії українського козацтва XVI-XVIII ст." - Відп. ред. В. Смолій. 1998
Збірник – унікальне видання, де визначено і науково обґрунтовано час та місця постійного розташування над Дніпром і Дунаєм січового Коша, відтворено основні етапи історії запорозького козацтва: походження, утворення демократичної козацької республіки, господарське освоєння земель півдня України, міжнародні відносини, культуру козацької громади, а також вплив останньої на суспільно-політичне життя українського народу в період пізнього середньовіччя та нового часу.

 

Читати

"На брата брат" - Юрій Мушкетик, 1996

 

Юрій Мушкетик — відомий майстер сучасної української прози, лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка, автор багатьох повістей та романів, серед яких є твори, присвячені історії нашої країни: «Жовтий цвіт кульбаби», «Яса», «Гетьманський скарб», «На брата брат» та ін. У романі «На брата брат» відтворено події, що розгорталися в Україні за часів гетьмана Виговського, коли після смерті Богдана Хмельницького боротьба за державну незалежність вилилася у братовбивчу війну.

 

Читати

"Гетьманський скарб" - Юрій Мушкетик, 1993

 

У романі «Гетьманський скарб» письменник досліджує проблему пошуку легендарного скарбу наказного гетьмана Полуботка. Події роману показані очима молодого козака Івана Сулими, закоханого в Улясю – дочку гетьмана Івана Скоропадського. Палке кохання, насильницька розлука закоханих, таємні та випадкові зустрічі, страждання, сльози – і все це на тлі тяжкої політичної боротьби українського народу в ХVІІІ столітті, підступів, зрад, смертей і пошуку головного скарбу – духовного.

 

Читати

"Останній гетьман. Погоня" - Юрій Мушкетик, 2009

 

 До книги відомого майстра сучасної української прози Юрія Мушкетика увійшли два романи — «Останній гетьман» і «Погоня». У центрі першого роману — визначна історична постать, державний діяч, останній керманич козацької України Кирило Григорович Розумовський. Хоч би які оцінки давали йому історики, перед нами освічений і далекоглядний політик, що, ставши на гетьманство, дії свої передусім спрямував на модернізацію козацького ладу. Провів кілька важливих реформ і, попри будь–які утиски та перешкоди, встав на захист прав і свобод козацької автономії.

 

Читати

 

 " Козацька шабля ХУІІ-ХУІІІ ст. ,

 історико-зброєзнавче дослідження " Денис Тоїчкін  2007

У книзі аналізуються питання появи, поширення та побуту­вання шаблі на теренах України, досліджуються проблеми місцевого виготовлення шабель. поширення їх каналами міжнародної торгівлі протягом ХУП-ХУШ ст. На основі речових та іконографічних джерел, представлених матеріалами музейних колекцій України, шабля українського козацтва розглядається як морфологічний тип.

Книга може бути корисною зброезнавцям, військовим істо­рикам, усім, хто цікавиться історією козаччини.

 

Скачати

"Про козацькі часи на Україні" - Антонович В.

Захоплююча, яскрава розповідь про славетну історіюукраїнського козацтва: од витоків і до знищення російським царатом. 
Антонович Володимир Боніфатійович (18 (30) січня 1834, Махнівка - 21 березня 1908, Київ) - український історик, археолог, етнограф, археограф, член-кореспондент Російської АН з 1901; 
Професор Київського університету з 1878; 

Належав до хлопоманів; співорганізатор Київської Громади.

Читати

Журавель Ю. Мазeпa. Кpoк дo пpaвди (2008)

Якщо людина тaлaновитa - тo у всьoму... Цю українську мудрість підтвердив і Юрій Журавель, фрoнтмен гуpту "От Vinta". Як виявляєтьcя Юрій нe тільки рок-музикaнт, кoмпoзитoр тa пoет - вiн щe й чудoвий худoжник! Для мене булo приємнoю несподіванкою дізнатися прo йогo "істoрію в малюнках" під назвoю "Мазепа - крок до правди". "Саме у 2009 виповнюється 300 рoків від Мазепинського повстання і 300 років Пoлтавській битві. Мoжна сказати, що цьому і присвячена книжка і адаптoвана для дітей. Справа в тoму, що дуже хoчеться підняти патріoтичний дух нoрмальними засoбами. Останнім часoм ми дуже малo думаємо прo наше майбутнє - прo дітей... Пoгляньте на сучасні сeріали для дітей: "Ранетки", "Кадетi", "Сoлдатi"... Вoни піднімають патріoтизм рoсіян" - проінформував пан Юрій слухачів РадsjRKE<e/

 

Скачати

Ігор Саєнко  " МИНУЛЕ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА  НА ЛУГАНЩИНІ

    Історичні нариси

 

    Видання сьоме, виправлене та доповнене,  2015 рік. 

 

 

Читати

bottom of page